قراردادن دستگاه در روغن یکی از بهترین راه ها برای خنک سازی دستگاه و در نتیجه سود دهی بیشتر دستگاه است، هرچند اتفاقات غیرمترقبه­ همواره ممکن است رخ بدهد که سلامت دستگاه را تهدید کند. اتفاقاتی نظیر از کار افتادن پمپ، از کار افتادن سیستم خنک سازی رادیاتور، نشت و یا کاهش سطح روغن، پخش نشدن روغن به طور مناسب در سراسر استخر و مسائل و مواردی که روزانه باعث آسیب دیدن دستگاه­ ها و هزینه ­های گزاف می­شوند.

برای کاهش این گونه اتفاقات و سلامت بیشتر دستگاه­ ها دما و سطح روغن باید مرتباً چک شده و در صورت وجود هرگونه خرابی ، دستگاه ­ها خاموش و نسبت به جبران خرابی سریعا اقدام شود. برای اندازه ­گیری دما راهکارهای متفاوتی وجود دارد. ترموستات­­ ها انتخاب مناسبی برای اندازه ­گیری دما هستند، درواقع ترموستات­ ها با اندازه­ گیری دمای روغن و نمایش آن یکی از آسان­ ترین سنسورها برای نصب و همچنین یکی از ضروری­ ترین سنسورها برای هر استخری است.

با اضافه کردن چند ویژگی به این سنسورها میتوان آن­ها به پکیج کاملی برای مراقبت از دستگاه ها تبدیل کرد؛ برای مثال اضافه کردن آژیر خطر به آن و مشخص کردن دمای خطر یکی از مناسب ترین راهکارها برای استخرهای دردسترس هستند، و برای استخرهای خارج از دسترس سریع هستند، سیستم پیامک بهترین راهکار می­باشد. ارسال دما از طریق پیامک و خاموش و روشن کردن دستگاه­ها از ویژگی­ هایی هستند که می توان به سنسور اضافه کرد.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *